Monday, December 10, 2018
BASIKAL

Jadual Dan Keputusan LTDL 2018 (Le Tour de Langkawi)

Le Tour de Langkawi 2018

Jadual dan Keputusan Perlumbaan LTDL 2018. Tour de Langkawi adalah perlumbaan basikal berbilang peringkat yang diadakan di Malaysia.  Ia dinamakan sempena Nusantara Langkawi, di mana edisi pertama dimulakan dan selesai. Perlumbaan itu diadakan setiap tahun sejak 1996, terutama pada bulan Februari. Berikut dikongsikan jadual dan keputusan LTDL 2018 setiap peringkat perlumbaan buat panduan peminat sukan di Malaysia.

LTDL biasanya terdiri daripada segmen 10 hari (peringkat) selama 10 hari, tetapi telah dikurangkan menjadi lapan peringkat sejak beberapa tahun kebelakangan. Walaupun laluan itu berubah setiap tahun, pendakian Genting Highlands, yang paling sukar dalam perlumbaan, sentiasa disertakan.  Le Tour de Langkawi disahkan oleh International Cycling Union (UCI) sebagai perlumbaan jalan 2.HC dalam kalendar Tour UCI Asia.

 

Jadual Dan Keputusan LTDL 2018 (Le Tour de Langkawi)

Le Tour De Langkawi (LTDL) 2018

Perlumbaan LTDL 2018 bakal  disertai oleh 10 pasukan berstatus International Continental dari luar negara dan empat pasukan tempatan seperti berikut :

  • Pasukan Tempatan

    • Terengganu Cycling Team (TSG)
    • Team Sapura Cycling (TSC)
    • Skuad Berbasikal Kebangsaan Malaysia
    • Forca Amskins Racing
  • Pasukan Berstatus  International Continental

    • Mitchelton BikeEchange
    • HengXiang dan Gian Cycling  Team dari China
    • Bennelong  Swisswelnes dan St George  Continental Cycling Team dari Australia
    • Thailand  Continental Cycling Team (Thailand)
    • 7-Eleven –  Cliqq Roadbike  dari Filipina
    • Kinan Cycling Team (Jepun)
    • KFC  Cycling Team (Indonesia)
    • KPSO Bianchi  Asia (Korea Selatan)

Jadual Dan Keputusan LTDL 2018

Berikut adalah laluan perlumbaan LTDL 2018  yang bakal  dilangsungkan  selama 8 peringkat dari 18 Mac hingga 25 Mac 2018. Pengenalan Paukan adalah  pada hari Jumaat , 16 Mac 2018  di Pulau Langkawi:

  1. Ahad, 18 March 2018 (Peringkat 1) : Kangar > Kulim  (147.9 km) 
  2. Isnin, 19 March 2018 (Peringkat 2) : Gerik > Kota Bharu (208.3 km) 
  3. Selasa, 20 March 2018 (Peringkat 3) : Kota Bharu > Kuala Terengganu (166 km)
  4. Rabu ,21 March 2018 (Peringkat 4) : Dungun > Pekan (177.6 km)
  5. Khamis, 22 March 2018 (Peringkat 5) : Bentong > Cameron Highlands (169.4 km) 
  6. Jumaat, 23 March 2018 (Peringkat 6) : Tapah > Tanjung Malim (108.5 km) 
  7. Sabtu, 24 March 2018 (Peringkat 7) :Nilai > Muar (224.4 km )
  8. Ahad, 25 March 2018 (Peringkat 8) : Rembau > Kuala Lumpur  (141.4 km) 
  • Jarak Kesluruhan : 1341.2 km

Jadual Dan Keputusan LTDL 2018 (Semua Peringkat)

1. Ahad, 18 March 2018 (Peringkat 1) : Kangar > Kulim  (147.9 km) 

  1. Guardini A. : Bardiani-CSF Pro Team : 3:29:04
  2. Joon Yong S. : KSPO Bianchi Asia Procycling : +0:00
  3. Debesay M. : Team Dimension Data : +0:00
  4. Belletti M. : Androni-Sidermec-Bottecchia : +0:00
  5. Minali R. : Astana Pro Team : +0:00
  6. Pacioni L. : Wilier Triestina-Selle Italia : +0:00
  7. Groves K. : St. George Continental CT : +0:00
  8. Sunderland S. : Bennelong SwissWellness CT : +0:00
  9. Banaszek Al. : CCC Sprandi Polkowice : +0:00
  10. Gani A. : KFC Cycling Team : +0:00

Keputusan Penuh Klik Stage 1

Pelumba Terbaik Malaysia :

  • 13. Saleh M. H. (Terengganu Cycling Team)
  • 14. Manan A. (Forca Amskins Racing)

Pemenang Stage 1 :

  • General Leader : Guardini A. (ITA)
  • Points Leader : Guardini A. (ITA)
  • Mountains Leader : Wang B. (CHN)

2. Isnin, 19 March 2018 (Peringkat 2) : Gerik > Kota Bharu (208.3 km) 

  1. Minali R. Astana Pro Team 5:18:20
  2. Malucelli M. Androni-Sidermec-Bottecchia
  3. Simion P. Bardiani-CSF Pro Team
  4. Gidich Y. Astana Pro Team
  5. Kump M. CCC Sprandi Polkowice
  6. Pacioni L. Wilier Triestina-Selle Italia
  7. Groves K. St. George Continental CT
  8. Young E. Rally Cycling
  9. Joon Yong S. KSPO Bianchi Asia Procycling
  10. Page D. Team Sapura Cycling

Keputusan Penuh Klik Stage 2

Pelumba Terbaik Malaysia : 12 Mat Amin M. S. (Terengganu Cycling Team)

Pemenang Stage 2 :

  • General Leader : Guardini A. (ITA)
  • Points Leader : Joon Yong S. (KOR)
  • Mountains Leader : Wang B. (CHN)

3. Selasa, 20 March 2018 (Peringkat 3) : Kota Bharu > Kuala Terengganu (166 km)

    1. DE VOS Adam RALLY CYCLING 3:58:18
    2. KIM Daeyeon KSPO BIANCHI ASIA PROCYCLING 3:58:31
    3. ZULKIFLIE Nik Mohd Azwam FORCA AMSKINS RACING 3:58:31
    4. SWEENY HARRISON MICHELTON – BIKEEXCHANGE 3:58:31
    5. MANAN Anuar FORCA AMSKINS RACING 3:59:37
    6. YOUNG Eric RALLY CYCLING 3:59:37
    7. SALEH Mohd Harrif TERENGGANU CYCLING TEAM 3:59:37
    8. PACIONI Luca WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3:59:37
    9. PAGE Dylan TEAM SAPURA CYCLING 3:59:37
    10. KUMP Marko CCC SPRANDI POLKOWICE 3:59:37

    Keputusan Penuh Klik Stage 3

    Pelumba Terbaik Malaysia :

    • 3. ZULKIFLIE Nik Mohd Azwam FORCA AMSKINS RACING 3:58:31
    • 5. MANAN Anuar FORCA AMSKINS RACING 3:59:37
    • 7. SALEH Mohd Harrif TERENGGANU CYCLING TEAM 3:59:37

    Pemenang Stage 2 :

    • General Leader : De Vos A. (CAN)
    • Points Leader : Kim D. (KOR)
    • Mountains Leader : Suaza B. (COL)

4. Rabu ,21 March 2018 (Peringkat 4) : Dungun > Pekan (177.6 km)

  1. Minali R. Astana Pro Team 4:10:14
  2. Guardini A. Bardiani-CSF Pro Team
  3. Saleh M. H. Terengganu Cycling Team
  4. Pacioni L. Wilier Triestina-Selle Italia
  5. Belletti M. Androni-Sidermec-Bottecchia
  6. Banaszek Al. CCC Sprandi Polkowice
  7. Giacoppo A. Bennelong SwissWellness CT
  8. Parra J. A. Manzana Postobon
  9. Page D. Team Sapura Cycling
  10. Hennessy J. Mitchelton-BikeExchange

Keputusan Penuh Klik Stage 4

Pelumba Terbaik Malaysia : 11. Manan A. (MAS) Forca Amskins Racing

Pemenang Stage 4 :

  • General Leader : De Vos A. (CAN)
  • Points Leader : Kim D. (KOR)
  • Mountains Leader : Suaza B. (COL)

5. Khamis, 22 March 2018 (Peringkat 5) : Bentong > Cameron Highlands (169.4 km)

  1. Ovechkin A. Terengganu Cycling Team 4:24:29
  2. Dyball B. St. George Continental CT +0:28
  3. Gebreigzabhier A. Team Dimension Data +0:55
  4. Gidich Y. Astana Pro Team +1:01
  5. Lebas T. Kinan Cycling Team +1:01
  6. Duarte A. Forca Amskins Racing +1:02
  7. Sierra Y. A. Manzana Postobon +1:04
  8. Eyob M. Terengganu Cycling Team +1:10
  9. Brozyna P. CCC Sprandi Polkowice +1:10
  10. Raggio L. Wilier Triestina-Selle Italia +1:10

Keputusan Penuh Klik Stage 5

Pelumba Terbaik Malaysia : 41. Mohd Zariff M. Team Sapura Cycling

Pemenang Stage 5 :

  • General Leader : De Vos A. (CAN)
  • Points Leader : Minali R. (ITA)
  • Mountains Leader : Suaza B. (COL)

6. Jumaat, 23 March 2018 (Peringkat 6) : Tapah > Tanjung Malim (108.5 km)

  1. Pacioni L. Wilier Triestina-Selle Italia 2:24:55
  2. Minali R. Astana Pro Team
  3. Saleh M. H. Terengganu Cycling Team
  4. Guardini A. Bardiani-CSF Pro Team
  5. Gidich Y. Astana Pro Team
  6. Simion P. Bardiani-CSF Pro Team
  7. Malucelli M. Androni-Sidermec-Bottecchia
  8. Sajnok S. CCC Sprandi Polkowice
  9. Page D. Team Sapura Cycling
  10. Eyob M. Terengganu Cycling Team

Keputusan Penuh Klik Stage 6

Pelumba Terbaik Malaysia : 3. Saleh M. H. Terengganu Cycling Team

Pemenang Stage 6 :

  • General Leader : Ovechkin A. (RUS)
  • Points Leader : Minali R. (ITA)
  • Mountains Leader : Duarte A. (COL)

7. Sabtu, 24 March 2018 (Peringkat 7) :Nilai > Muar (224.4 km)

  1. Belletti M. Androni-Sidermec-Bottecchia 5:08:23
  2. Zhupa E. Wilier Triestina-Selle Italia
  3. Tleubayev R. Astana Pro Team
  4. Page D. Team Sapura Cycling
  5. Venter J. Team Dimension Data
  6. Simion P. Bardiani-CSF Pro Team
  7. Davids B. Bennelong SwissWellness CT
  8. Van Zyl J. Team Dimension Data
  9. Owsian L. CCC Sprandi Polkowice +0:02
  10. Fonzi G. Wilier Triestina-Selle Italia +0:05

Keputusan Penuh Klik Stage 7

Pelumba Terbaik Malaysia : 24. Azman M. Z. Team Sapura Cycling +1:28

Pemenang Stage 7 :

  • General Leader : Ovechkin A. (RUS)
  • Points Leader : Minali R. (ITA)
  • Mountains Leader : Duarte A. (COL)

8. Ahad, 25 March 2018 (Peringkat 8) : Rembau > Kuala Lumpur  (141.4 km)

  1. Guardini A. Bardiani-CSF Pro Team 3:10:25
  2. Belletti M. Androni-Sidermec-Bottecchia
  3. Pacioni L. Wilier Triestina-Selle Italia
  4. Gidich Y. Astana Pro Team
  5. Kump M. CCC Sprandi Polkowice
  6. Parra J. A. Manzana Postobon
  7. Page D.Team Sapura Cycling
  8. Minali R. Astana Pro Team
  9. Fonzi G. Wilier Triestina-Selle Italia
  10. Crome S. Bennelong SwissWellness CT

Keputusan Penuh Klik Stage 8

Pelumba Terbaik Malaysia : 31. Mohd Shukri M. Team Malaysia

Pemenang Stage 8 :

  • General Leader : Ovechkin A. (RUS)
  • Points Leader : Guardini A. (ITA)
  • Mountains Leader : Duarte A. (COL)

Pemenang Keseluruhan :

  • General Leader : Ovechkin A. (RUS)
  • Points Leader : Guardini A. (ITA)
  • Mountains Leader : Duarte A. (COL)
  • Best Asian Rider : Gidich Y. (Kaz)

Tahniah kepada para pemenang setiap peringkat dan keseluruhan perlumbaan basikan terunggul Malaysia, Le Tour De Langkawi. Jadual dan keputusan LTDL 2018 akan dikemaskini selepas tamat perlumbaan setiap peringkat.

Leave a Reply

error: Content is protected !!