Monday, November 19, 2018
BOLASEPAK

Keputusan Liga Europa UEL 2018-2019

UEFA Europa League

Keputusan Liga Europa UEL 2018-19 Peringkat Kumpulan. Liga Europa UEL adalah musim ke-48 perlawanan kelab bola sepak sekunder Eropah yang dianjurkan oleh UEFA , dan musim kesepuluh sejak ia dinamakan semula dari Piala UEFA ke UEFA Europa League. UEFA 2019 Europa League Final akan dimainkan di Stadium Olympic di Baku, Azerbajian. Berikut adalah Keputusan Liga Europa UEL 2018-19 yang dapat dikongsikan pada anda semua.

Perlawanan terakhir akan dimainkan di Stadium Olimpik di Baku, Azerbaijan. Pemenang Liga Europa UEFA 2018-19 akan mendapat hak untuk bermain menentang pemenang Liga Juara-Juara UEFA 2018-19 pada Piala Super UEFA 2019. Mereka juga akan secara automatik melayakkan diri untuk peringkat kumpulan Liga Juara-Juara 2019-20, dan jika mereka sudah layak melalui prestasi liga mereka, pertahanan mereka akan diberikan kepada pasukan ketiga di 2018-19 Ligue 1, mendaftarkan persatuan mengikut senarai akses musim depan

Keputusan Liga Europa UEL

Keputusan Liga Europa UEL 2018-19

Sebanyak 64 pasukan akan bertanding di Kejohanan Liga Europa UEL 2018-19 kali ini dan akan memasuki 12 Kumpulan yang bakal diundi pada malam 31 Ogos 2018 di Monaco. 32 pasukan yang layak daripada peringkat ini mara ke peringkat kalah mati, sehinggalah perlawanan akhir di sebuah stadium yang ditentukan. Kejohanan ini telah dimenangi oleh 27 buah kelab lain, 12 di mana telah memenangi gelaran lebih daripada sekali. Sevilla telah menjuarai kejohanan ini sebanyak lima kali dan di ikuti Liverpool, Juventus dan Inter Milan yang telah menjuarai kejohanan ini sebanyak tiga kali.

Peringkat Kumpulan

Kumpulan A

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Bayer Leverkusen4301107+49
FC Zürich430153+29
Ludogorets Razgrad402235-22
AEK Larnaca FC402236-32

21 September

AEK Larnaca FC0 – 1FC Zürich
Ludogorets Razgrad2 – 3Bayer Leverkusen

5 October

Bayer Leverkusen4 – 2AEK Larnaca FC
FC Zürich1 – 0Ludogorets Razgrad

26 October

AEK Larnaca FC1 – 1Ludogorets Razgrad
FC Zürich3 – 2Bayer Leverkusen

8 November

Bayer Leverkusen1 – 0FC Zürich
Ludogorets Razgrad0 – 0AEK Larnaca FC

30 November

Bayer LeverkusenVSLudogorets Razgrad
FC ZürichVSAEK Larnaca FC

14 December

AEK Larnaca FCVSBayer Leverkusen
Ludogorets RazgradVSFC Zürich

Kumpulan B

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Red Bull Salzburg4400145+912
RB Leipzig420286+26
Celtic FC420246-26
Rosenborg4004312-90

21 September

Celtic FC1 – 0Rosenborg
RB Leipzig2 – 3Red Bull Salzburg

5 October

Rosenborg1 – 3RB Leipzig
Red Bull Salzburg3 – 1Celtic FC

26 October

RB Leipzig2 – 0 Celtic FC
Red Bull Salzburg3 – 0Rosenborg

9 November

Celtic FC2 – 1RB Leipzig
Rosenborg2 – 5Red Bull Salzburg

30 November

RosenborgVSCeltic FC
Red Bull SalzburgVSRB Leipzig

14 December

Celtic FCVSRed Bull Salzburg
RB LeipzigVSRosenborg

Kumpulan C

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Zenit Saint Petersburg422053+28
Slavia Prague421121+17
FC København41213305
FC Bordeaux401336-31

21 September

Slavia Prague1 – 0FC Bordeaux
FC København1 – 1Zenit Saint Petersburg

5 October

Zenit Saint Petersburg1 – 0Slavia Prague
FC Bordeaux1 – 2FC København

25 October

FC København0 – 1Slavia Prague
Zenit Saint Petersburg2 – 1FC Bordeaux

7 November

Slavia Prague0 – 0FC København
FC Bordeaux1 – 1Zenit Saint Petersburg

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

Kumpulan D

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Dinamo Zagreb4400113+712
Fenerbahçe421176+17
Spartak Trnava410337-43
RSC Anderlecht401327-51

21 September

Dinamo Zagreb4 – 1Fenerbahçe
Spartak Trnava1 – 0RSC Anderlecht

5 October

RSC Anderlecht0 – 2Dinamo Zagreb
Fenerbahçe2 – 0Spartak Trnava

25 October

Spartak Trnava1 – 2Dinamo Zagreb
RSC Anderlecht2 – 2Fenerbahçe

7 November

Fenerbahçe2 – 0RSC Anderlecht
Dinamo Zagreb3 – 1Spartak Trnava

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

Kumpulan E

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Arsenal431082+610
Sporting CP421142+27
Vorskla Poltava410347-33
Qarabağ410316-53

21 September

Arsenal4 – 2Vorskla Poltava
Sporting CP2 – 0Qarabağ

5 October

Qarabağ0 – 3Arsenal
Vorskla Poltava1 – 2Sporting CP

25 October

Sporting CP0 – 1Arsenal
Qarabağ0 – 1Vorskla Poltava

7 November

Arsenal0 – 0Sporting CP
Vorskla Poltava0 – 1Qarabağ

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

Kumpulan F

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Real Betis422062+48
AC Milan421164+27
Olympiacos421184+47
F91 Dudelange4004111-100

21 September

Olympiacos0 – 0Real Betis
F91 Dudelange0 – 1AC Milan

5 October

AC Milan3 – 1Olympiacos
 Real Betis3 – 0F91 Dudelange

25 October

F91 Dudelange0 – 2Olympiacos
AC Milan1 – 2 Real Betis

7 November

Olympiacos5 – 1F91 Dudelange
Real Betis1 – 1AC Milan

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

Kumpulan G

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Villarreal CF4130105+56
Spartak Moscow412178-15
Rangers FC412187+15
Rapid Wien411238-54

21 September

Rapid Wien2 – 0Spartak Moscow
Villarreal CF2 – 2Rangers FC

5 October

Rangers FC3 – 1Rapid Wien
Spartak Moscow3 – 3Villarreal CF

25 October

Villarreal CF5 – 0Rapid Wien
Rangers FC0 – 0Spartak Moscow

7 November

Rapid Wien0 – 0Villarreal CF
Spartak Moscow4 – 3Rangers FC

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

Kumpulan H

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Eintracht Frankfurt4400114+712
S.S. Lazio430187+19
Olympique Marseille401359-41
Apollon Limassol401359-41

21 September

S.S. Lazio2 – 1Apollon Limassol
Olympique Marseille1 – 2Eintracht Frankfurt

5 October

Eintracht Frankfurt4 – 1S.S. Lazio
Apollon Limassol2 – 2Olympique Marseille

25 October

Olympique Marseille1 – 3S.S. Lazio
Eintracht Frankfurt2 – 0Apollon Limassol

7 November

S.S. Lazio2 – 1Olympique Marseille
Apollon Limassol2 – 3Eintracht Frankfurt

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

Kumpulan I

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Genk421186+27
Sarpsborg 0841216605
Malmö FF41214405
Beşiktaş411268-24

21 September

Genk2 – 0Malmö FF
Beşiktaş3 – 1Sarpsborg 08

5 October

Sarpsborg 083 – 1Genk
Malmö FF2 – 0Beşiktaş

25 October

Beşiktaş2 – 4Genk
Sarpsborg 081 – 1Malmö FF

7 November

Genk1 – 1Beşiktaş
Malmö FF1 – 1Sarpsborg 08

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

Kumpulan J

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Krasnodar430164+29
Sevilla4301155+109
Standard Liège420269-36
Akhisarspor4004312-90

21 September

Akhisarspor0 – 1Krasnodar
Sevilla5 – 1Standard Liège

5 October

Standard Liège2 – 1Akhisarspor
Krasnodar2 – 1Sevilla

25 October

Sevilla6 – 0Akhisarspor
Standard Liège2 – 1Krasnodar

7 November

Akhisarspor2 – 3Sevilla
Krasnodar2 – 1Standard Liège

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

Kumpulan K

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Astana FC422074+38
Dynamo Kyiv422096+38
Rennes FC410348-43
Jablonec402257-22

21 September

Dynamo Kyiv2 – 2Astana FC
Rennes FC2 – 1Jablonec

4/5 October

Astana FC2 – 0Rennes FC
Jablonec2 – 2Dynamo Kyiv

25 October

Rennes FC1 – 2Dynamo Kyiv
Jablonec1 – 1Astana FC

7 November

Astana FC2 – 1Jablonec
Dynamo Kyiv3 – 1Rennes FC

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

Kumpulan L

PasukanBPMSKJGGBPGMt
Chelsea FC440061+512
MOL Vidi FC42023306
Paok FC410345-13
FC BATE Borisov410348-43

21 September

MOL Vidi FC0 – 2FC BATE Borisov
Paok FC0 – 1Chelsea

5 October

Chelsea1 – 0MOL Vidi FC
FC BATE Borisov1 – 4Paok FC

25 October

Paok FC0 – 2MOL Vidi FC
Chelsea3 – 1FC BATE Borisov

7 November

MOL Vidi FC1 – 0Paok FC
 FC BATE Borisov0 – 1Chelsea

29 November

VS
VS

12 December

VS
VS

JUARA Liga Europa UEL 2018/19

Info Berkaitan

Jadual Penuh Rasmi Keputusan Liga Juara-Juara UCL 2018-19

Semoga Keputusan Liga Europa UEL 2018-19 dapat membantu anda kekal “update” tentang Europa League 2018/19 yang kini sedang berlangsung dan bakal menentukan Juara pada 2019.

Leave a Reply

error: Content is protected !!