Wednesday, August 22, 2018
OlahragaSukan

Keputusan Olahraga Sukan Komanwel 2018

Jadual Olahraga Sukan Komanwel 2018

Keputusan Olahraga Sukan Komanwel 2018. Olahraga Sukan Komanwel 2018 yang bermula 8 – 15 April 2018. Kesemua Perlawanan Olahraga akan diadakan di Carrara Stadium di Gold Coast, Australia. Bagi yang kesempatan ke sana untuk menyaksikan acara yang akan berlangsung masuk adalah Dari $ 10 bagi Tiket kanak-kanak dan Dari $ 20 bagi tiket dewasa. Berikut adalah Keputusan Olahraga Sukan Komanwel 2018 yang dapat dikongsikan pada anda semua :

Olahraga adalah salah satu daripada sepuluh sukan teras yang muncul pada Sukan Komanwel 2018 di Gold Coast. Sebagai sukan pengasas, olahraga telah muncul secara konsisten sejak pengenalannya pada 1911 Inter-Empire Games; prekursor yang diiktiraf kepada Sukan Komanwel. Pertandingan ini akan berlangsung dariAhad 8 April – 15 April 2018 di Stadium Carrara, Stadium Kebangsaan Queensland.

Keputusan Olahraga Sukan Komanwel 2018

Keputusan Olahraga Sukan Komanwel 2018

Olahraga adalah salah satu daripada beberapa sukan yang dipertandingkan pada pertandingan Sukan Komanwel yang keempat. Ia telah menjadi sukan Sukan Komanwel sejak edisi sulung acara itu, 1930 British Empire Games. Ia adalah sukan utama dan mesti dimasukkan dalam program sukan setiap edisi Sukan.

Jadual Olahraga Sukan Komanwel 2018

Berikut merupakan Jadual Olahraga Sukan Komanwel 2018 yang berlangsung selama 8 hari di Sukan Komanwel Gold Coast :

Men’s Hammer Throw Final (Starter List)

OrderNamaPBSB
15Jackie Siew Cheer WONG (MAS) 65.9065.90

Men’s Hammer Throw Final (Result)

8 April 2018

NamaPingat
 Nick MILLER (ENG) 80.26 GR/NR/PB
 Matty DENNY (AUS) 74.88 PB
 Mark DRY (SCO)73.12 SB
 Jackie Siew Cheer WONG (MAS) (14)64.35

Women’s 100m Round 1 – Heat 5 (Starter List)

8 April 2018

LaneNamaPBSB
 5

 Zaidatul Husniah ZULKIFLI (MAS)

11.61 11.61

Women’s 100m Round 1 – Heat 5 (Result)

RankNamaReaction TimeFNTime
 1

Natasha MORRISON (JAM) Q

 0.151 11.36
2

 Shenel CROOKE (SKN) Q

0.168 11.62
 3

Zaidatul Husniah ZULKIFLI (MAS) Q

0.15411.64
 4

 Dolly MUSTAPHA (SLE) PB

0.22011.71
 5Flings OWUSU AGYAPONG (GHA)0.13611.74
 6

 Waymar BWEREETI (KIR) PB

 0.151 13.81
7 Charifa ABDOULLAHI LABARANG (CMR)0.152DNF

Men’s 100m Round 1 – Heat 9 (Starter List)

8 April 2018

LaneNamaPBSB
 3

Khairul Hafiz JANTAN  (MAS)

10.1810.24

Men’s 100m Round 1 – Heat 9 (Result)

RankNamaReaction TimeFNTime
1Trae WILLIAMS (AUS) Q0.13910.28
2Mark Otieno ODHIAMBO (KEN) Q0.14110.35
 3Sibusiso MATSENJWA (SWZ) q0.172 10.40
 4

Khairul Hafiz JANTAN (MAS)

0.224 10.50
 5Assan FAYE (GAM)0.302 10.52
 6

Sean CROWIE (SHN)

0.161 10.84
 7Wesley LOGORAVA (PNG) 0.17210.88
8Karalo MAIBUCA (TUV) 0.202 11.98

Women’s 100m Semifinal 3 (Starter List)

LaneNamaPBSB
8

 Zaidatul Husniah ZULKIFLI (MAS)

11.61 11.61

Women’s 100m Semifinal 3 (Result)

RankNamaReaction TimeFNTime
1Christania WILLIAMS (JAM) Q0.18411.22
2Reyare THOMAS (TTO) Q 0.12711. 36
 3Halutie HOR (GHA) q 0.143 11.46
 4

Joy UDO-GABRIEL (NGR) 

 0.16311.53
 5Corinne HUMPHREYS (ENG)  0.111 11.66
 6 Ramona PAPAIOANNOU (CYP) 0.15811.67
 7Zaidatul Husniah ZULKIFLI (MAS) 0.15311.84
8Scovia AYIKORU (UGA) 0.15711.99

Men’s High Jump Qualifying Round – Group A (Starter List)

OrderNamaPBSB
 7

Hup Wei LEE  (MAS)

2.28 2.28

Men’s High Jump Qualifying Round – Group A (Result)

RankNamaResult
4Hup Wei LEE  (MAS)2.21

Men’s High Jump Qualifying Round – Group B (Starter List)

OrderNamaPBSB
 4

Nauraj Singh RANDHAWA  (MAS)

2.30 2.30

Men’s High Jump Qualifying Round – Group B (Result)

RankNamaResult
6Nauraj Singh RANDHAWA  (MAS)2.21

Men’s 110m Hurdles Round 1 – Heat 2 (Starter List)

LaneNamaPBSB
 4

Rayzam Shah WAN SOFIAN  (MAS)

13.67 13.67 

Men’s 110m Hurdles Round 1 – Heat 2 (Result)

RankNamaFNTime
 6

Rayzam Shah WAN SOFIAN  (MAS)

14.03 

Men’s High Jump Final (Starter List)

OrderNamaPBSB
 9Nauraj Singh RANDHAWA  (MAS)2.302.30 
 10

Hup Wei LEE  (MAS)

2.282.28

Men’s High Jump Final (Result)

RankNamaResult
 8Hup Wei LEE  (MAS) 2.21
 10Nauraj Singh RANDHAWA  (MAS)2.18

Men’s Triple Jump Qualifying Round – Group B (Starter List)

OrderNamaPBSB
 4Muhammad Hakimi Ismail  (MAS)16.7716.77

Men’s Triple Jump Qualifying Round – Group B (Result)

RankNamaWindResult
 3Muhammad Hakimi Ismail  (MAS)-0.916.36

Men’s Discus Throw Qualifying Round – Group B (Starter List)

OrderNamaPBSB
 5Muhammad Irfan SHAMSHUDDIN  (MAS)62.5562.55

Men’s Discus Throw Qualifying Round – Group B (Result)

RankNamaBest
Muhammad Irfan SHAMSHUDDIN  (MAS)NM

Men’s Pole Vault Final (Starter List)

OrderNamaPBSB
 6Iskandar ALWI  (MAS)5.315.31

Men’s Pole Vault Final (Result)

RankNamaResult
 8Iskandar ALWI  (MAS)5.00

Men’s 4 x 100m Relay Round 1 – Heat 2 (Starter List)

LaneNamaPBSB
 5

Malaysia

39.27 39.27

Men’s 4 x 100m Relay Round 1 – Heat 2 (Result)

RankNamaReaction TimeFNTime
 5

Malaysia

 0.132 39.39

Women’s Pole Vault Final (Starter List)

OrderNamaPBSB
 2Yu Tian CHUAH  (MAS)3.803.80

Women’s Pole Vault Final (Result)

RankNamaResult
 13Yu Tian CHUAH  (MAS) 3.70

Men’s 4 x 100m Relay Final (Starter List)

LaneNamaPBSB
 2Malaysia39.2739.27

Men’s 4 x 100m Relay Final (Result)

RankNamaReaction TimeFNTime
 7

Malaysia

 0.16239.37

Men’s Triple Jump Final (Starter List)

OrderNamaPBSB
 11Muhammad Hakimi Ismail  (MAS)16.7716.77

Men’s Triple Jump Final (Result)

RankNamaWindResult
 9Muhammad Hakimi Ismail  (MAS) -0.115.97
 Info Berkaitan
Kedudukan Pingat Sukan Komanwel 2018 

Keputusan Olahraga Sukan Komanwel 2018 akan sentiasa dikemaskini dari masa ke semasa. Semua waktu perlawanan adalah didalam waktu Malaysia, waktu akan dikemaskini jika ada sebarang perubahan.

Leave a Reply

error: Content is protected !!