Monday, July 23, 2018
BOLASEPAK

Keputusan Piala Belia 2018

Jadual Piala Belia 2018

Keputusan Piala Belia 2018. Piala Belia 2018 juga merupakan edisi ke 10 sejak mula ditubuh pada tahun 2008. Kedah merupakan juara musim lepas setelah menewaskan SSMP (Sekolah Sukan Malaysia Pahang) dengan jaringan 3− 3 secara aggregate menerusi gol di tempat lawan di peringkat akhir. Piala Belia  adalah pertandingan bola sepak belia untuk pemain bawah 19 di Malaysia. Liga terdiri daripada skuad pemuda dari kelab yang bersaing dalam liga bola sepak Malaysia dan juga skuad pemuda dari sekolah sukan di bawah pengurusan Persatuan Bola Sepak Malaysia (FAM). Keputusan Piala Belia yang ditunjuk di bawah ini :

Keputusan Piala Belia 2018

Keputusan Piala Belia

Sejak penubuhannya pada tahun 2008, Piala Belia telah menjadi kejohanan utama untuk bawah 19 tahun. Pada tahun 2009 hingga 2011, pertandingan ini digabungkan dengan Piala Presiden. Pada tahun 2015, format persaingan berubah kepada format liga. Pada tahun 2016, format kejohanan itu juga berubah dengan kelab dibahagikan kepada dua kumpulan dan memainkan kaki pusingan robin dengan empat kelab utama dari setiap kumpulan pada akhir musim akan melayakkan diri untuk pusingan playoff untuk menentukan juara. Perlawanan terakhir untuk cawan telah disiarkan oleh Astro Arena. Keputusan Piala Belia

Jadual Piala Belia

Kumpulan A

POSPasukanPMSKMT
 1Terengganu FC IV1495032
 2PKNS FC1465323
 3PKNP FC1456321
 4Sabah1254319
5Selangor1554619
6Pahang1453618
7Pulau Pinang1352617
8Kuala Lumpur1344516
9Felda United FC1318411
10SSBJ B161421117

Pusingan Pertama

Perlawanan 1

21 Februari 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
 4.45 petang Kuala Lumpur 5 – 2 SSBJ B16
 4.45 petang Pahang 1 – 0 Selangor
4.45 petang Pulau Pinang 2 – 1 PKNP FC
4.45 petang PKNS FC 2 – 1 SSMP-AMD Cougars B16
 4.45 petang Terengganu FC IV 1 – 1 Felda United FC

Perlawanan 2

25 Februari 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
 4.45 petangSSBJ B16 2 – 1 Pahang
 4.45 petangSelangor 0 – 0 Pulau Pinang
4.45 petangPKNP FC 1 – 1 PKNS FC
4.45 petangSSMP-AMD Cougars B16 0 – 1 Terengganu FC IV
 4.45 petang Felda United FC 1 – 2 Sabah

Perlawanan 3  

28 Februari 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang Pulau Pinang 2 – 1 SSBJ B16
4.45 petang Pahang 0 – 1 Kuala Lumpur
4.45 petang Sabah 0 – 4 SSMP-AMD Cougars B16
 4.45 petang Terengganu FC IV 1 – 0 PKNP FC
 4.45 petang PKNS FC 1 – 3 Selangor

Perlawanan 4

25 MAC 2018  (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang Kuala Lumpur 0 – 0 Pulau Pinang
4.45 petang SSBJ B16 0 – 1 PKNS FC
4.45 petang Selangor 1 – 3 Terengganu FC IV
 4.45 petang PKNP FC 1 – 1 Sabah
 4.45 petang SSMP-AMD Cougars B16 4 – 1 Felda United

Perlawanan 5

28 MAC 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang Terengganu FC IV 3 – 0 SSBJ B16
4.45 petang PKNS FC 1 – 2 Kuala Lumpur
4.45 petang Pulau Pinang 0 – 1 Pahang
 4.45 petang Felda United 1 – 1 PKNP FC
 4.45 petang Selangor 0 – 1 Sabah

Perlawanan 6

1 April 2018 (Ahad)

MasaPerlawanan
4.45 petangPahang 2- 3 PKNS FC
4.45 petangKuala Lumpur 0 – 0 Terengganu FC IV
4.45 petangSSBJ B16 1 – 4 Sabah
 4.45 petangSelangor 0 – 0 Felda United
 4.45 petangPKNP FC 1 – 1 SSMP-AMD Cougars B16

Perlawanan 7

4 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang Pulau Pinang 0 – 1 Terengganu FC IV
4.45 petang Pahang 1 – 1 Sabah
4.45 petang Kuala Lumpur 1 – 1 Felda United
 4.45 petang SSBJ B16 0 – 2 SSMP-AMD Cougars B16
 4.45 petang PKNP FC 3 – 1 Selangor

Perlawanan 8

8 APRIL 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang PKNP FC 2 – 1 SSBJ B16
4.45 petang FELDA UNITED 1-2 PAHANG
4.45 petang SABAH 3-2 PULAU PINANG
 4.45 petang TERENGGANU FC IV 1-1 PKNS FC
11 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangSSMP-AMD Cougars B16 0 – 2 Kuala Lumpur

Perlawanan 9

15 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang PKNS FC 2 – 0 SABAH
4.45 petang PULAU PINANG 0 – 1 FELDA UNITED
4.45 petang KUALA LUMPUR 1 – 2 PKNP FC
 4.45 petang SSBJ B-16 2 – 1 SELANGOR

Perlawanan 10

18 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang Selangor 2 – 2 Kuala Lumpur
4.45 petang PKNP FC 0 – 0 Pahang
4.45 petang SSMP-AMD Cougars B16 3 – 1 Pulau Pinang
 4.45 petang Felda United 0 – 1 PKNS FC
 4.45 petang Sabah 0 – 0 Terengganu FC IV

Perlawanan 11

22 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang Felda United 2 – 2 SSBJ B16
4.45 petang Sabah 2 – 1 Kuala Lumpur
4.45 petang Terengganu FC IV 3 – 0 Pahang
 4.45 petang PKNS FC 0 – 1 Pulau Pinang
 4.45 petang SSMP-AMD Cougars B16 3 – 1 Selangor

Pusingan Kedua

Perlawanan 12

25 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangPKNS FC 3-1 SSBJ B-16
4.45 petang SABAH 0-1 PKNP FC
4.45 petang TERENGGANU FC IV 3-0 SELANGOR

Perlawanan 13

29 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangSSBJ B-16 0-1 KUALA LUMPUR
4.45 petangSELANGOR 2-1 PAHANG
4.45 petangPKNP FC 1-0 PULAU PINANG
 4.45 petangFELDA UNITED 2-2 TERENGGANU FC IV

Perlawanan 14

2 Mei 2018 (Rabu)

MasaPerlawanan
4.45 petangPAHANG 1-0 SSBJ B-16
4.45 petangSABAH 1-1 FELDA UNITED
4.45 petangTERENGGANU FC IV 1-2 SSMP-AMD COUGARS B-16
 4.45 petangPKNS FC 0-0 PKNP FC
 4.45 petangPULAU PINANG 1-2 SELANGOR

Perlawanan 15

6 Mei 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangKUALA LUMPUR 0-2 PAHANG
4.45 petangSSBJ B-16 1-3 PULAU PINANG
4.45 petangSELANGOR 0-0 PKNS FC
 4.45 petangSSMP-AMD COUGARS B-16 4-2 SABAH
 4.45 petang(3.30 petang esok)PKNP FC 0 – 1 Terengganu IV

Perlawanan 16

13 Mei 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangPAHANG 1-2 PULAU PINANG
4.45 petangKUALA LUMPUR 1-2 PKNS FC
4.45 petangSSBJ B-16 0-2 TERENGGANU FC IV
 4.45 petangSABAH 1-4 SELANGOR
 4.45 petangPKNP FC 0-0 FELDA UNITED

Perlawanan 17

20 Jun 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangTERENGGANU FC IV 1 – 0 KUALA LUMPUR
4.45 petangPKNS FC 1 – 1 PAHANG
4.45 petangFELDA UNITED 0 – 1 SELANGOR

Perlawanan 18

24 Jun 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 12

30 Jun 2018 (Sabtu)
MasaPerlawanan
4.45 petangPulau Pinang Vs Kuala Lumpur

Perlawanan 19

18 Julai 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 20

22 Julai 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 21

25 Julai 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 22

29 Julai 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

*Akan dikemaskni dari masa ke semasa

Jadual Piala Belia

Kumpulan B

POSPasukanPMSKMT
 1Negeri Sembilan13101231
 2Melaka1586130
 3Kedah1466224
 4Sarawak1455420
5Kelantan1361619
6SSTMI B171353518
7Perak1452717
8JDT IV1344516
9Uitm FC1533912
10Perlis1403113

Pusingan Pertama

Perlawanan 1

21 Februari 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
 4.45 petangSSTMI B17 1 – 0 JDT IV
 4.45 petangSSMP-AMD Panthers B16 1 – 2 Perak
4.45 petangKelantan 2 – 0 Uitm FC
4.45 petangNegeri Sembilan 4 – 0 Perlis
 4.45 petangMelaka 1 – 1 Kedah

Perlawanan 2

25 Februari 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
 4.45 petangJDT IV 0 – 0 SSMP-AMD Panthers B16
 4.45 petangPerak 0 – 1 Kelantan
4.45 petangUitm FC 0 – 4 Negeri Sembilan
4.45 petangPerlis 0 – 3 Melaka
 4.45 petangKedah 2 – 2 Sarawak

Perlawanan 3  

28 Februari 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangKelantan 3 – 0 JDT IV
4.45 petangSSMP-AMD Panthers B16 0 – 0 SSTMI
4.45 petangSarawak 1 – 0 Perlis
 4.45 petangMelaka 5 – 1 Uitm FC
 4.45 petangNegeri Sembilan 1 – 0 Perak

Perlawanan 4

25 MAC 2018  (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangSSTMI 2 – 0 Kelantan
4.45 petangJDT IV 1 – 2 Negeri Sembilan
4.45 petangPerak 0 – 0 Melaka
 4.45 petangUitm FC 1 – 0 Sarawak
 4.45 petangKedah 1 – 0 Perlis

Perlawanan 5

28 MAC 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangMelaka 1 – 1 JDT IV
4.45 petangNegeri Sembilan 1 – 3 SSTMI
4.45 petangKelantan 2 – 2 SSMP-AMD Panthers B16
 4.45 petangKedah 2 – 0 UITM FC
 4.45 petangSarawak 1 – 0 Perak

Perlawanan 6

1 April 2018 (Ahad)

MasaPerlawanan
4.45 petangSSMP-AMD Panthers B16 0 -1 Negeri Sembilan
4.45 petangSSTMI 0 – 2 Melaka
4.45 petangJDT IV 1 – 1 Sarawak
 4.45 petangPerak 0 – 1 Kedah
 4.45 petangUITM FC 1 – 1 Perlis

Perlawanan 7

4 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangKelantan 2 – 1 Melaka
4.45 petangSSMP-AMD Panthers B16 3 – 2 Sarawak
4.45 petangSSTMI 0 – 2 Kedah
 4.45 petangJDT IV 3 – 0 Perlis
 4.45 petangPerak 4 – 0 UITM FC

Perlawanan 8

8 APRIL 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangUITM FC 3 – 4 JDT IV
4.45 petangPerlis 0 – 0 SSTMI
4.45 petangKedah 2 – 1 SSMP-AMD Panthers B16
 4.45 petangSarawak 2 – 0 Kelantan
4.45 petangMelaka 3 – 1 Negeri Sembilan

Perlawanan 9

15 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangNEGERI SEMBILAN 2 – 0 SARAWAK
4.45 petangKELANTAN 2 – 0 KEDAH
4.45 petangSSMP-AMD PANTHERS B-16 2 – 0 PERLIS
 4.45 petangSSTMI B-17 3 – 1 UITM FC
 4.45 petang JDT IV 2 – 3 PERAK

Perlawanan 10

18 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangPerak 1 – 0 SSTMI B17
4.45 petangUITM FC 3 – 0 SSMP-AMD PANTHERS B-16
4.45 petangPerlis 0 – 1 Kelantan
 4.45 petangKedah 1 – 1 Negeri Sembilan
 4.45 petangSarawak 1 – 2 Melaka

Perlawanan 11

22 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangKedah 1 – 1 JDT IV
4.45 petangSarawak 1 – 1 SSTMI B17
4.45 petangNegeri Sembilan 1 – 0 Kelantan
 4.45 petangPerlis 2 – 2 Perak

Pusingan Kedua

Perlawanan 12

25 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangKELANTAN 1-2 SSTMI U-17
4.45 petang PERLIS 1-2 KEDAH
4.45 petang SARAWAK 0-2 UITM FC
 4.45 petang MELAKA 3-2 PERAK

Perlawanan 13

29 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang JDT IV 2-1 SSTMI U-17
4.45 petang PERAK 2-1 SSMP-AMD PANTHERS U-16
4.45 petang UITM FC 0-0 KELANTAN
 4.45 petang PERLIS 1-3 NEGERI SEMBILAN
 4.45 petang KEDAH 0-0 MELAKA

Perlawanan 14

2 Mei 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangSSMP-AMD PANTHERS B-16 1-1 JDT IV
4.45 petangSARAWAK 1-1 KEDAH
4.45 petangMELAKA 2-0 PERLIS
 4.45 petangNEGERI SEMBILAN 1-0 UITM FC
 4.45 petangKELANTAN 0-2 PERAK

Perlawanan 15

6 Mei 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangSSTMI B-17 0-1 SSMP-AMD PANTHERS B-16
4.45 petangJDT IV 4-0 KELANTAN
4.45 petangPERAK 0-1 NEGERI SEMBILAN
 4.45 petangUITM FC 1-1 MELAKA
 4.45 petangPERLIS 1-3 SARAWAK

Perlawanan 16

13 Mei 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangSSMP-AMD PANTHERS U-16 1 – 2 KELANTAN
4.45 petangSSTMI U-17 2 – 3 NEGERI SEMBILAN
4.45 petangJDT IV 0 – 2 MELAKA
 4.45 petangPERAK 0-1 SARAWAK
 4.45 petangUITM FC 2-3 KEDAH

Perlawanan 17

20 Jun 2018 (Rabu)

 

MasaPerlawanan
4.45 petangSARAWAK 0 – 0 JDT IV
4.45 petangMELAKA 1 – 1 SSTMI B-17
4.45 petangPERLIS 0 – 1 UITM FC
 4.45 petangKEDAH 0 – 1 PERAK

Perlawanan 18

24 Jun 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 15

11 Julai 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangNegeri Sembilan Vs JDT IV

Perlawanan 19

18 Julai 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 20

22 Julai 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 21

25 Julai 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 22

29 Julai 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

KEPUTUSAN PERLAWANAN SUKU AKHIR

  • Suku Akhir Pertama :
  • Suku Akhir Kedua :

SEPARUH AKHIR

  • Separuh Akhir Pertama :
  • Separuh Akhir Kedua :
Suku Akhir 1 | 2Separuh Akhir 1 | 2

KEPUTUSAN PERLAWANAN AKHIR (FINAL) Piala Belia

VS
JUARA PIALA Belia 2018

Info Berkaitan

Keputusan Piala Presiden 2018 dan Keputusan Piala FAM 2018

Semoga Keputusan Piala Belia Malaysia dapat membantu anda kekal “update” tentang Piala Belia 2018 Malaysia yang kini sedang berlangsung.

Leave a Reply

error: Content is protected !!