Friday, April 27, 2018
BOLASEPAK

Keputusan Piala Belia 2018

Jadual Piala Belia 2018

Keputusan Piala Belia 2018. Piala Belia 2018 juga merupakan edisi ke 10 sejak mula ditubuh pada tahun 2008. Kedah merupakan juara musim lepas setelah menewaskan SSMP (Sekolah Sukan Malaysia Pahang) dengan jaringan 3− 3 secara aggregate menerusi gol di tempat lawan di peringkat akhir. Piala Belia  adalah pertandingan bola sepak belia untuk pemain bawah 19 di Malaysia. Liga terdiri daripada skuad pemuda dari kelab yang bersaing dalam liga bola sepak Malaysia dan juga skuad pemuda dari sekolah sukan di bawah pengurusan Persatuan Bola Sepak Malaysia (FAM). Keputusan Piala Belia yang ditunjuk di bawah ini :

Keputusan Piala Belia 2018

Keputusan Piala Belia

Sejak penubuhannya pada tahun 2008, Piala Belia telah menjadi kejohanan utama untuk bawah 19 tahun. Pada tahun 2009 hingga 2011, pertandingan ini digabungkan dengan Piala Presiden. Pada tahun 2015, format persaingan berubah kepada format liga. Pada tahun 2016, format kejohanan itu juga berubah dengan kelab dibahagikan kepada dua kumpulan dan memainkan kaki pusingan robin dengan empat kelab utama dari setiap kumpulan pada akhir musim akan melayakkan diri untuk pusingan playoff untuk menentukan juara. Perlawanan terakhir untuk cawan telah disiarkan oleh Astro Arena. Keputusan Piala Belia

Jadual Piala Belia

Kumpulan A

POSPasukanPMSKMT
 1Terengganu FC IV1064022
 2Sabah1053218
 3PKNS FC1052317
 4SSMP-AMD Cougars B16951316
5Kuala Lumpur1044216
6PKNP FC1035214
7Pahang932411
8Pulau Pinang1032511
9Felda United FC101548
10SSBJ B16102177
11Selangor101366

Pusingan Pertama

Perlawanan 1

21 Februari 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
 4.45 petang Kuala Lumpur 5 – 2 SSBJ B16
 4.45 petang Pahang 1 – 0 Selangor
4.45 petang Pulau Pinang 2 – 1 PKNP FC
4.45 petang PKNS FC 2 – 1 SSMP-AMD Cougars B16
 4.45 petang Terengganu FC IV 1 – 1 Felda United FC

Perlawanan 2

25 Februari 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
 4.45 petangSSBJ B16 2 – 1 Pahang
 4.45 petangSelangor 0 – 0 Pulau Pinang
4.45 petangPKNP FC 1 – 1 PKNS FC
4.45 petangSSMP-AMD Cougars B16 0 – 1 Terengganu FC IV
 4.45 petang Felda United FC 1 – 2 Sabah

Perlawanan 3  

28 Februari 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang Pulau Pinang 2 – 1 SSBJ B16
4.45 petang Pahang 0 – 1 Kuala Lumpur
4.45 petang Sabah 0 – 4 SSMP-AMD Cougars B16
 4.45 petang Terengganu FC IV 1 – 0 PKNP FC
 4.45 petang PKNS FC 1 – 3 Selangor

Perlawanan 4

25 MAC 2018  (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang Kuala Lumpur 0 – 0 Pulau Pinang
4.45 petang SSBJ B16 0 – 1 PKNS FC
4.45 petang Selangor 1 – 3 Terengganu FC IV
 4.45 petang PKNP FC 1 – 1 Sabah
 4.45 petang SSMP-AMD Cougars B16 4 – 1 Felda United

Perlawanan 5

28 MAC 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang Terengganu FC IV 3 – 0 SSBJ B16
4.45 petang PKNS FC 1 – 2 Kuala Lumpur
4.45 petang Pulau Pinang 0 – 1 Pahang
 4.45 petang Felda United 1 – 1 PKNP FC
 4.45 petang Selangor 0 – 1 Sabah

Perlawanan 6

1 April 2018 (Ahad)

MasaPerlawanan
4.45 petangPahang 2- 3 PKNS FC
4.45 petangKuala Lumpur 0 – 0 Terengganu FC IV
4.45 petangSSBJ B16 1 – 4 Sabah
 4.45 petangSelangor 0 – 0 Felda United
 4.45 petangPKNP FC 1 – 1 SSMP-AMD Cougars B16

Perlawanan 7

4 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang Pulau Pinang 0 – 1 Terengganu FC IV
4.45 petang Pahang 1 – 1 Sabah
4.45 petang Kuala Lumpur 1 – 1 Felda United
 4.45 petang SSBJ B16 0 – 2 SSMP-AMD Cougars B16
 4.45 petang PKNP FC 3 – 1 Selangor

Perlawanan 8

8 APRIL 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang PKNP FC 2 – 1 SSBJ B16
4.45 petang FELDA UNITED 1-2 PAHANG
4.45 petang SABAH 3-2 PULAU PINANG
 4.45 petang TERENGGANU FC IV 1-1 PKNS FC
11 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangSSMP-AMD Cougars B16 0 – 2 Kuala Lumpur

Perlawanan 9

15 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang PKNS FC 2 – 0 SABAH
4.45 petang PULAU PINANG 0 – 1 FELDA UNITED
4.45 petang KUALA LUMPUR 1 – 2 PKNP FC
 4.45 petang SSBJ B-16 2 – 1 SELANGOR
 4.45 petang

Perlawanan 10

18 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang Selangor 2 – 2 Kuala Lumpur
4.45 petang PKNP FC 0 – 0 Pahang
4.45 petang SSMP-AMD Cougars B16 3 – 1 Pulau Pinang
 4.45 petang Felda United 0 – 1 PKNS FC
 4.45 petang Sabah 0 – 0 Terengganu FC IV

Perlawanan 11

22 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang Felda United 2 – 2 SSBJ B16
4.45 petang Sabah 2 – 1 Kuala Lumpur
4.45 petang Terengganu FC IV 3 – 0 Pahang
 4.45 petang PKNS FC 0 – 1 Pulau Pinang
 4.45 petang SSMP-AMD Cougars B16 3 – 1 Selangor

Pusingan Kedua

Perlawanan 12

25 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangPKNS FC 3-1 SSBJ B-16
4.45 petang SABAH 0-1 PKNP FC
4.45 petang TERENGGANU FC IV 3-0 SELANGOR

Perlawanan 13

29 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 14

2 Mei 2018 (Rabu)

MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 15

6 Mei 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 16

13 Mei 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 17

20 Jun 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 18

24 Jun 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 12

30 Jun 2018 (Sabtu)
MasaPerlawanan
4.45 petangPulau Pinang Vs Kuala Lumpur
4.45 petangFelda United Vs SSMP-AMD COUGARS B16

Perlawanan 9

7 Julai 2018 (Sabtu)
MasaPerlawanan
4.45 petangPahang Vs SSMP-AMD COUGARS B16

Perlawanan 12

14 Julai 2018 (Sabtu)
MasaPerlawanan
4.45 petangSSMP-AMD COUGARS B16 Vs PKNS FC

Perlawanan 19

18 Julai 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 20

22 Julai 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 21

25 Julai 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 22

29 Julai 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

*Akan dikemaskni dari masa ke semasa

Jadual Piala Belia

Kumpulan B

POSPasukanPMSKMT
 1Negeri Sembilan1071222
 2Kedah10 54119
 3Kelantan1061319
 4Melaka9 53118
5SSTMI B17 1043 315
6Perak 10 4 2 414
7Sarawak 10 3 3412
8 JDT IV102 44 10
9SSMP-AMD Panthers B16 9234 9
10Uitm FC102 177
11 Perlis1003 73

Pusingan Pertama

Perlawanan 1

21 Februari 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
 4.45 petangSSTMI B17 1 – 0 JDT IV
 4.45 petangSSMP-AMD Panthers B16 1 – 2 Perak
4.45 petangKelantan 2 – 0 Uitm FC
4.45 petangNegeri Sembilan 4 – 0 Perlis
 4.45 petangMelaka 1 – 1 Kedah

Perlawanan 2

25 Februari 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
 4.45 petangJDT IV 0 – 0 SSMP-AMD Panthers B16
 4.45 petangPerak 0 – 1 Kelantan
4.45 petangUitm FC 0 – 4 Negeri Sembilan
4.45 petangPerlis 0 – 3 Melaka
 4.45 petangKedah 2 – 2 Sarawak

Perlawanan 3  

28 Februari 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangKelantan 3 – 0 JDT IV
4.45 petangSSMP-AMD Panthers B16 0 – 0 SSTMI
4.45 petangSarawak 1 – 0 Perlis
 4.45 petangMelaka 5 – 1 Uitm FC
 4.45 petangNegeri Sembilan 1 – 0 Perak

Perlawanan 4

25 MAC 2018  (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangSSTMI 2 – 0 Kelantan
4.45 petangJDT IV 1 – 2 Negeri Sembilan
4.45 petangPerak 0 – 0 Melaka
 4.45 petangUitm FC 1 – 0 Sarawak
 4.45 petangKedah 1 – 0 Perlis

Perlawanan 5

28 MAC 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangMelaka 1 – 1 JDT IV
4.45 petangNegeri Sembilan 1 – 3 SSTMI
4.45 petangKelantan 2 – 2 SSMP-AMD Panthers B16
 4.45 petangKedah 2 – 0 UITM FC
 4.45 petangSarawak 1 – 0 Perak

Perlawanan 6

1 April 2018 (Ahad)

MasaPerlawanan
4.45 petangSSMP-AMD Panthers B16 0 -1 Negeri Sembilan
4.45 petangSSTMI 0 – 2 Melaka
4.45 petangJDT IV 1 – 1 Sarawak
 4.45 petangPerak 0 – 1 Kedah
 4.45 petangUITM FC 1 – 1 Perlis

Perlawanan 7

4 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangKelantan 2 – 1 Melaka
4.45 petangSSMP-AMD Panthers B16 3 – 2 Sarawak
4.45 petangSSTMI 0 – 2 Kedah
 4.45 petangJDT IV 3 – 0 Perlis
 4.45 petangPerak 4 – 0 UITM FC

Perlawanan 8

8 APRIL 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangUITM FC 3 – 4 JDT IV
4.45 petangPerlis 0 – 0 SSTMI
4.45 petangKedah 2 – 1 SSMP-AMD Panthers B16
 4.45 petangSarawak 2 – 0 Kelantan
4.45 petangMelaka 3 – 1 Negeri Sembilan

Perlawanan 9

15 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangNEGERI SEMBILAN 2 – 0 SARAWAK
4.45 petangKELANTAN 2 – 0 KEDAH
4.45 petangSSMP-AMD PANTHERS B-16 2 – 0 PERLIS
 4.45 petangSSTMI B-17 3 – 1 UITM FC
 4.45 petang JDT IV 2 – 3 PERAK

Perlawanan 10

18 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangPerak 1 – 0 SSTMI B17
4.45 petangUITM FC 3 – 0 SSMP-AMD PANTHERS B-16
4.45 petangPerlis 0 – 1 Kelantan
 4.45 petangKedah 1 – 1 Negeri Sembilan
 4.45 petangSarawak 1 – 2 Melaka

Perlawanan 11

22 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petangKedah 1 – 1 JDT IV
4.45 petangSarawak 1 – 1 SSTMI B17
4.45 petangNegeri Sembilan 1 – 0 Kelantan
 4.45 petangPerlis 2 – 2 Perak

Pusingan Kedua

Perlawanan 12

25 April 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petangKELANTAN 1-2 SSTMI U-17
4.45 petang PERLIS 1-2 KEDAH
4.45 petang SARAWAK 0-2 UITM FC
 4.45 petang MELAKA 3-2 PERAK

Perlawanan 13

29 April 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 14

2 Mei 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 15

6 Mei 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 16

13 Mei 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 11

7 Julai 2018 (Sabtu)
MasaPerlawanan
4.45 petangNegeri Sembilan Vs JDT IV

Perlawanan 17

20 Jun 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 18

24 Jun 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 11

7 Julai 2018 (Sabtu)
MasaPerlawanan
4.45 petangMelaka Vs SSMP-AMD PANTHERS B16

Perlawanan 19

18 Julai 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 20

22 Julai 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 21

25 Julai 2018 (Rabu)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 22

29 Julai 2018 (Ahad)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Info Berkaitan

Keputusan Piala Presiden 2018 dan Keputusan Piala FAM 2018

*Akan dikemaskni dari masa ke semasa

Semoga perkongsian Keputusan Piala Belia ini dapat membantu anda mengetahui kedudukan semasa pasukan Piala Presiden yang akan berlangsung tidak lama lagi. Kepada pasukan yang menyertai kejohanan ini, diucapkan selamat maju jaya dan berharap akan mempamerkan aksi-aksi yang menarik pada kejohanan ini. Keputusan Piala Belia akan dikemaskini.

Leave a Reply

error: Content is protected !!