Wednesday, May 23, 2018
BOLASEPAK

Keputusan Piala Presiden 2018

Jadual Piala Presiden 2018

Keputusan Piala Presiden 2018 Malaysia. Piala Presiden  juga merupakan edisi ke 33 sejak mula ditubuh pada tahun 1985. Selangor  merupakan juara musim lepas setelah menewaskan Terengganu dengan jaringan 2 − 1 secara aggregate di peringkat akhir. Piala Presiden adalah pertandingan bola sepak perkembangan di Malaysia untuk pemain bawah-21. Piala ini terdiri daripada skuad perkembangan dari kelab-kelab yang bertanding di bahagian atas dan kedua bahagian liga Malaysia, Liga Super dan Liga Perdana. Keputusan Piala Presiden

Sejak penubuhannya pada tahun 1985, Piala Presiden menjadi kejohanan utama untuk pemain bawah-21 dan bawah-23. Format untuk kejohanan telah menyaksikan banyak perubahan seperti pada tahun 2009, format pertandingan itu ditukar dengan hanya pemain bawah 20 yang layak ditandingi untuk kejohanan itu. Pada tahun 2015, format pertandingan itu kembali kepada format asal dengan pemain bawah-21 dan tiga pemain lebih tua yang layak bermain. Keputusan Piala Presiden

Keputusan Piala Presiden 2018

Keputusan Piala Presiden

Pada tahun 2016, format kejohanan itu juga berubah dengan kelab dibahagikan kepada dua kumpulan dan memainkan dalam pusingan robin dengan empat kelab utama dari setiap kumpulan pada akhir musim akan melayakkan diri untuk pusingan playoff untuk menentukan juara. Perlawanan akhir untuk Piala Presiden akan disiarkan oleh Astro Arena. Berikut adalah Keputusan Piala Presiden Malaysia yang dapat dikongsikan pada anda semua. Keputusan Piala Presiden

Kedudukan Piala Presiden 2018

Kumpulan A

POSPasukanPMSKMT
 1Sabah16121337
 2Kedah16105135
 3JDT III1694331
 4Kelantan1685329
5Melaka1774625
6Selangor1766524
7Pahang1773724
8Perlis1653818
9Selangor United FC1634913
10Misc-Mifa17321211
11ATM1611144

Jadual Piala Presiden 2018

Berikut merupakan Jadual Piala Presiden bagi Kumpulan A sepanjang tahun 2018 :

Pusingan Pertama

Perlawanan 1

22 Februari 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangSelangor 1 – 3 Kelantan
4.45 petangJDT III 0 – 0 Melaka
4.45 petangKedah 0 – 1 Sabah
 4.45 petangPahang 1 – 0 Selangor United FC
 4.45 petangATM 0 – 1 Mifa

Perlawanan 2

26 Februari 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petang Selangor 0 – 2 JDT III
4.45 petang Melaka 1 – 4 Kedah
4.45 petang Pahang 1 – 2 Sabah
 4.45 petang Selangor United FC 0 – 0 Mifa
 4.45 petang ATM 1 – 4 Perlis

Perlawanan 3  

1 Mac 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang Kedah 1 – 1 Selangor
4.45 petang Kelantan 0 – 1 JDT III
4.45 petang Selangor United FC 2 – 1 Perlis
 4.45 petang Mifa 0 – 2 Sabah
 4.45 petang Pahang  1 – 0 Melaka

Perlawanan 4

8 MAC 2018  (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang Kelantan 1 – 1 Kedah
4.45 petang Selangor 2 – 2 Pahang
4.45 petang Melaka 1 – 0 Mifa
 4.45 petang Perlis 1 – 0 Sabah
 4.45 petang ATM 0 – 0 Selangor United FC

Perlawanan 5

12 MAC 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petang Mifa 0 – 1 Selangor
4.45 petang Pahang 2 – 2 Kelantan
4.45 petang JDT III 1 – 1 Kedah
 4.45 petang Sabah 1 – 0 ATM
 4.45 petang Perlis 2 – 1 Melaka

Perlawanan 6

15 Mac 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang JDT III 0 – 2 Pahang
4.45 petang Kelantan 3 – 3 Mifa
4.45 petang Selangor 0 – 1 Perlis
 4.45 petang Melaka 2 – 0 ATM
 4.45 petang Sabah 1 – 0 Selangor United

Perlawanan 7

29 Mac 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang ATM 0 – 3 Selangor
4.45 petang Perlis 0 – 1 Kelantan
4.45 petang MISC-MIFA 1 – 4 JDT III
 4.45 petang Kedah 3 – 1 Pahang
 4.45 petang  Selangor United 0 – 1 Melaka

Perlawanan 8

2 APRIL 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petang Kedah 4 – 0 MISC-MIFA
4.45 petang JDT III 5 – 1 Perlis
4.45 petang Kelantan 6 – 0 ATM
 4.45 petang Selangor 1 – 1 Selangor United
 4.45 petang Melaka 0 – 1 Sabah

Perlawanan 9

5 April 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang Selangor 0 – 2 Sabah
4.45 petang Selangor United 1 – 2 Kelantan
4.45 petang ATM 0 – 1 JDT III
 4.45 petang Perlis 2 – 4 Kedah
 4.45 petang Pahang 3 – 2 MISC-MIFA

Perlawanan 10

9 April 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petang Pahang 3 – 2 Perlis
4.45 petang Kedah 4 – 0 ATM
4.45 petang JDT III 3 – 1 Selangor United
 4.45 petang Sabah 4 -1 Kelantan
 4.45 petang Melaka 0 – 0 Selangor

Perlawanan 11

12 April 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang Kelantan 5 – 1 Melaka
4.45 petang Sabah 2 – 0 JDT III
4.45 petang Selangor United 0 – 2 Kedah
 4.45 petang ATM 0 – 4 Pahang
 4.45 petang Mifa 4 – 1 Perlis

Pusingan Kedua

Perlawanan 12

19 April 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang KELANTAN 1-1 SELANGOR
4.45 petang MELAKA 2-2 JDT III
4.45 petang SABAH 0-1 KEDAH
 4.45 petang SELANGOR UNITED 1-0 PAHANG
 4.45 petang MIFA 1-0 ATM

Perlawanan 13

23 April 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangJDT III 1-1 SELANGOR
4.45 petangKEDAH 4-1 MELAKA
4.45 petangSABAH 2-3 PAHANG
 4.45 petangMIFA 1-4 SELANGOR UNITED
 4.45 petangPERLIS 2-0 ATM

Perlawanan 14

26 April 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangSELANGOR 0-1 KEDAH
4.45 petang PERLIS 1-1 SELANGOR UNITED
4.45 petang SABAH 1-0 MIFA
 4.45 petang MELAKA 2-0 PAHANG
 4.45 petang (Sambung 7.45 malam) JDT III 3 – 1 Kelantan

Perlawanan 15

30 April 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangKEDAH 1-1 KELANTAN
4.45 petangPAHANG 1-2 SELANGOR
4.45 petangMIFA 0-1 MELAKA
 4.45 petangSABAH 0-0 PERLIS
 4.45 petangSELANGOR UNITED 0-1 ATM

Perlawanan 16

3 Mei 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangKELANTAN 1-0 PAHANG
4.45 petangKEDAH 2-0 JDT III
4.45 petangATM 0-4 SABAH
 4.45 petangMELAKA 1-1 PERLIS

Perlawanan 17

7 Mei 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangMIFA 2-3 KELANTAN
4.45 petangPERLIS 0-2 SELANGOR
4.45 petangSELANGOR UNITED 1-2 SABAH
10 Mei 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangPAHANG 0-2 JDT III
4.45 petangATM 0-3 MELAKA
4.45 petangSELANGOR 3-0 MIFA

Perlawanan 18

14 Mei 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangSELANGOR 3-0 ATM
4.45 petangKELANTAN 2-1 PERLIS
4.45 petangJDT III 3-1 MIFA
 4.45 petangPAHANG 3-3 KEDAH
 4.45 petangMELAKA 4-1 SELANGOR UNITED

Perlawanan 19

19 Julai 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 20

23 Julai 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 21

26 Julai 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 22

30 Julai 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

*Akan dikemaskni dari masa ke semasa

Kedudukan Piala Presiden 2018

Kumpulan B

POSPasukanPMSKMT
 1Terengganu FC III16105135
 2PKNP FC16103333
 3Uitm FC1693430
 4Felda United1669127
5Pulau Pinang1776427
6Perak1654719
7Negeri Sembilan1747619
8PKNS FC1637616
9Sarawak1644816
10Kuala Lumpur160888
11PDRM1614117

Jadual Piala Presiden

Berikut merupakan Jadual Piala Presiden bagi Kumpulan B sepanjang tahun 2018 :

Pusingan Pertama

Perlawanan 1

22 Februari 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangNegeri Sembilan 0 – 1 PKNP FC
4.45 petangKuala Lumpur 0 – 1 Perak
4.45 petangTerengganu FC III 2 – 0 Sarawak
 4.45 petangPulau Pinang 0 – 0 Felda United
 4.45 petangUitm FC 3 – 2 PDRM

 Perlawanan 2

26 Februari 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangNegeri Sembilan 0 – 0 Kuala Lumpur
4.45 petangPerak 1 – 2 Terengganu FC III
4.45 petangSarawak 1 – 0 PKNP FC
 4.45 petangFelda United 2 – 0 PDRM
 4.45 petangUitm FC 4 – 1 PKNS FC

Perlawanan 3  

1 Mac 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangTerengganu FC III 0 – 0 Negeri Sembilan
4.45 petangPKNP FC 2 – 0 Kuala Lumpur
4.45 petangFelda United 1 – 1 PKNS FC
 4.45 petangPDRM 0 – 2 Sarawak
 4.45 petangPulau Pinang 1 – 0 Perak

Perlawanan 4

8 MAC 2018  (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangPKNP FC 0 – 2 Terengganu FC III
4.45 petangNegeri Sembilan 0 – 0 Pulau Pinang
4.45 petangPerak 2 – 2 PDRM
 4.45 petangPKNSFC 1 – 1 Sarawak
 4.45 petangUitm FC 0 – 0 Felda United

Perlawanan 5

12 MAC 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangPDRM 1 – 1 Negeri Sembilan
4.45 petangPulau Pinang 1 – 2 PKNP FC
4.45 petangKuala Lumpur 0 – 1 Terengganu FC III
 4.45 petangSarawak 0 – 1 Uitm FC
 4.45 petangPKNS FC 0 – 2 Perak

Perlawanan 6

15 Mac 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangKuala Lumpur 0 – 1 Pulau Pinang
4.45 petangPKNP FC 2 – 0 PDRM
4.45 petangPKNS FC 0 – 0 Negeri Sembilan
 4.45 petangPerak 1 – 1 Uitm FC
 4.45 petang Sarawak 0 – 3 Felda United

Perlawanan 7

29 Mac 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangUiTM FC 2 – 1 Negeri Sembilan
4.45 petangPKNS FC 0 – 2 PKNP FC
4.45 petangPDRM 0 – 0 Kuala Lumpur
 4.45 petangTerengganu FC III 3 – 1 Pulau Pinang
 4.45 petangFelda United 0 – 0 Perak

Perlawanan 8

2 APRIL 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangTerengganu FC III 1 – 0 PDRM
4.45 petangKuala Lumpur 1 – 3 PKNS FC
4.45 petangPKNP FC 2 – 1 UiTM FC
 4.45 petangNegeri Sembilan 0  – 1 Felda United
 4.45 petangPerak 1 – 0 Sarawak

Perlawanan 9

5 April 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangNegeri Sembilan 1 – 0 Sarawak
4.45 petangFelda United 0 – 1 PKNP FC
4.45 petangUiTM FC 2 – 0 Kuala Lumpur
 4.45 petangPKNS FC 1 – 1 Terengganu FC III
 4.45 petangPulau Pinang 2 – 0 PDRM

Perlawanan 10

9 April 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangPulau Pinang 0 – 1 PKNS FC
4.45 petangTerengganu FC III 1 – 0 UITM FC
4.45 petangKuala Lumpur 1 – 1 Felda United
 4.45 petangSarawak 2 – 0 PKNP FC
 4.45 petangPerak 1 – 1 Negeri Sembilan

Perlawanan 11

12 April 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangPKNP FC 2 – 0 Perak
4.45 petangSarawak 1 – 0 Kuala Lumpur
4.45 petangFelda United 1 – 0 Terengganu FC III
 4.45 petangUITM FC 2 – 3 Pulau Pinang
 4.45 petangPDRM 0 – 3 PKNS FC

Pusingan Kedua

Perlawanan 12

19 April 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangPERAK 3-0 KUALA LUMPUR
4.15 petangSARAWAK 2-2 TERENGGANU FC III
4.45 petangPDRM 0-1 UITM FC
20 April 2018 (Jumaat)
MasaPerlawanan
8.30 pagiFelda United 0 – 0 Pulau Pinang
9.00 pagiPKNP FC 1 – 0 Negeri Sembilan

Perlawanan 13

23 April 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangKUALA LUMPUR 0-0 NEGERI SEMBILAN
4.45 petangPAHANG lwn JDT III
4.45 petangTERENGGANU FC III 2-0 PERAK
4.45 petangPULAU PINANG 1-0 SARAWAK
 4.45 petangPDRM 0-1 FELDA UNITED
 4.45 petangPKNS FC 1-2 UITM FC
 Perlawanan 14
26 April 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangNEGERI SEMBILAN 0-2 TERENGGANU FC III
4.45 petang KUALA LUMPUR 1-1 PKNP FC
4.45 petang PKNS FC 1-1 FELDA UNITED
 4.45 petang SARAWAK 1-3 PDRM
 4.45 petang PERAK 1 – 2 PULAU PINANG

Perlawanan 15

30 April 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangTERENGGANU FC III 1-0 PKNP FC
4.45 petangPULAU PINANG 2-0 NEGERI SEMBILAN
4.45 petangSARAWAK 0-0 PKNS FC
 4.45 petangFELDA UNITED 0-0] UITM FC

Perlawanan 16

3 Mei 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petangNEGERI SEMBILAN 1-0 PDRM
4.45 petangPKNP FC 1-1 PULAU PINANG
4.45 petangTERENGGANU FC III 1-1 KUALA LUMPUR
 4.45 petangUITM FC 1-0 SARAWAK
 4.45 petangPERAK 3-1 PKNS FC

Perlawanan 17

7 Mei 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangPULAU PINANG 0 – 0 KUALA LUMPUR
4.45 petangNEGERI SEMBILAN 1 – 0 PKNS FC
4.45 petangUITM FC 1 – 1 PERAK
 4.45 petangFELDA UNITED 1 – 1 SARAWAK
8 Mei 2018 (Selasa)
MasaPerlawanan
8.30 pagi PDRM 0 – 1 PKNP FC

Perlawanan 18

14 Mei 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petangNEGERI SEMBILAN 3-2 UITM FC
4.45 petangPKNP FC 2-2 PKNS FC
4.45 petangKUALA LUMPUR 0-0 PDRM
 4.45 petangPULAU PINANG 1-1 TERENGGANU FC III
 4.45 petangPERAK 0-1 FELDA UNITED

Perlawanan 15

14 Julai 2018 (Sabtu)
MasaPerlawanan
4.45 petang PDRM Vs Perak

Perlawanan 19

19 Julai 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 20

23 Julai 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 21

26 Julai 2018 (Khamis)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

Perlawanan 22

30 Julai 2018 (Isnin)
MasaPerlawanan
4.45 petang
4.45 petang
4.45 petang
 4.45 petang
 4.45 petang

KEPUTUSAN PERLAWANAN SUKU AKHIR

  • Suku Akhir Pertama :
  • Suku Akhir Kedua :

SEPARUH AKHIR

  • Separuh Akhir Pertama :
  • Separuh Akhir Kedua :
Suku Akhir 1 | 2Separuh Akhir 1 | 2

KEPUTUSAN PERLAWANAN AKHIR (FINAL) Piala Presiden

VS
JUARA PIALA Presiden 2018
Info Berkaitan
Keputusan Piala Belia dan Piala FAM

Semoga Keputusan Piala Presiden Malaysia dapat membantu anda kekal “update” tentang Piala Presiden 2018 Malaysia yang kini sedang berlangsung.

Leave a Reply

error: Content is protected !!