Friday, April 27, 2018
Sukan

Keputusan Terjun Sukan Komanwel 2018

Jadual Terjun Sukan Komanwel 2018

Keputusan Terjun Sukan Komanwel 2018. Terjun Sukan Komanwel 2018 yang bermula 11 – 14 April 2018. Kesemua Perlawanan Terjun akan diadakan di Optus Aquatic Centre  Gold Coast, Australia. Bagi yang kesempatan ke sana untuk menyaksikan acara yang akan berlangsung masuk adalah Dari $ 20 bagi Tiket kanak-kanak dan Dari $ 40 bagi tiket dewasa. Berikut adalah Keputusan Terjun Sukan Komanwel 2018 yang dapat dikongsikan pada anda semua :

Pertandingan Terjun di Sukan Komanwel 2018 di Gold Coast, Australia dijadualkan berlangsung antara 11 dan 14 April di Pusat Akuatik Gold Coast. Sebanyak 10 acara akan dipertandingkan (lima lelaki dan lima wanita).

Keputusan Terjun Sukan Komanwel 2018

Keputusan Terjun Sukan Komanwel 2018

Terjun adalah salah satu sukan di pertandingan Sukan Komanwel yang keempat. Ia telah menjadi sukan untuk Sukan Komanwel sejak edisi sulung acara itu, 1930 British Empire Games. Ia adalah sukan pilihan dan mungkin atau tidak boleh dimasukkan dalam program sukan setiap edisi Sukan.

Jadual Terjun Sukan Komanwel 2018

Berikut merupakan Jadual Terjun Sukan Komanwel 2018 yang berlangsung selama 4 hari di Sukan Komanwel Gold Coast :

Men’s 1m Springboard Preliminary (Starter List)

OrderNama
 2Ahmad Amsyar AZMAN (MAS)

 

RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1105B Forward 2½ Somersaults 2.6Pike
 2 403B Inward 1½ Somersaults2.4Pike
 3 203BBack 1½ Somersaults2.3Pike
 4303BReverse 1½ Somersaults2.4Pike
 55134D Forward 1½ Somersaults 2 Twists 2.6 Free
 6107CForward 3½ Somersaults 3.0Tuck
OrderNama
 2Tze Liang OOI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1105BForward 2½ Somersaults2.6Pike
 2 305CReverse 2½ Somersaults 3.0 Tuck
 3 107C Forward 3½ Somersaults3.0Tuck
 4 5152B Forward 2½ Somersaults 1 Twist 3.2 Pike
5 205C Back 2½ Somersaults3.0Tuck
 6 405B Inward 2½ Somersaults 3.4Pike
OrderNama
 2Muhammad Syafiq PUTEH (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1105BForward 2½ Somersaults2.6 Pike
 2 405C Inward 2½ Somersaults3.1Tuck
3 107C Forward 3½ Somersaults 3.0Tuck
 4205C  Back 2½ Somersaults 3.0 Tuck
 5305C Reverse 2½ Somersaults3.0Tuck
6 5335D Reverse 1½ Somersaults 2½ Twists 3.0Free

Men’s 1m Springboard Preliminary (Result)

RankNamaJumlah Mata
7Ahmad Amsyar AZMAN (MAS)343.75Q
8

Muhammad Syafiq PUTEH (MAS)

306.80Q
 10

Tze Liang OOI (MAS)

302.30Q

Women’s Synchronised 3m Springboard Final (Starter List)

OrderNama
 7Mun Yee LEONG (MAS)
Nur Dhabitah SABRI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1101B Forward Dive 2.0Pike
 2 5231DBack 1½ Somersaults ½ Twist2.0Free
 3 405BInward 2½ Somersaults3.0Pike
 4205BBack 2½ Somersaults3.0Pike
 5305BReverse 2½ Somersaults3.0 Pike

Women’s Synchronised 3m Springboard Final (Result)

RankNegaraNamaJumlah Mata
3MalaysiaMun Yee LEONG
Nur Dhabitah SABRI
264.90

Women’s Synchronised 3m Springboard Final (Final)

 

NamaPingat
 Esther QIN
Georgia SHEEHAN (AUS)
284.10
 Alicia BLAGG
Katherine TORRANCE (ENG)
 276.90
 Mun Yee LEONG
Nur Dhabitah SABRI (MAS)
 264.90

Men’s 1m Springboard Final (Starter List)

OrderNama
 3Tze Liang OOI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1105BForward 2½ Somersaults2.6Pike
 2 305CReverse 2½ Somersaults 3.0 Tuck
 3 107C Forward 3½ Somersaults3.0Tuck
 4 5152B Forward 2½ Somersaults 1 Twist 3.2 Pike
5 205C Back 2½ Somersaults3.0Tuck
 6 405B Inward 2½ Somersaults 3.4Pike
OrderNama
5Muhammad Syafiq PUTEH (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1105BForward 2½ Somersaults2.6 Pike
 2 405C Inward 2½ Somersaults3.1Tuck
3 107C Forward 3½ Somersaults 3.0Tuck
 4205C  Back 2½ Somersaults 3.0 Tuck
 5305C Reverse 2½ Somersaults3.0Tuck
6 5335D Reverse 1½ Somersaults 2½ Twists 3.0Free
OrderNama
 6Ahmad Amsyar AZMAN (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1105B Forward 2½ Somersaults 2.6Pike
 2405CInward 2½ Somersaults 3.1Tuck
 3107CForward 3½ Somersaults3.0Tuck
 4205CBack 2½ Somersaults3.0Tuck
 5305C Reverse 2½ Somersaults3.0Tuck
 65152BForward 2½ Somersaults 1 Twist3.2Pike

Men’s 1m Springboard Final (Result)

RankNamaJumlah Mata
 5Muhammad Syafiq PUTEH (MAS)378.90
 6

Ahmad Amsyar AZMAN (MAS)

 369.40
11

Tze Liang OOI (MAS)

319.00

Women’s Synchronised 10m Platform Final (Starter List)

OrderNama
 4Jun Hoong CHEONG (MAS)
Pandelela Rinong PAMG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1301B Reserve Dive 2.0Pike
 2 201BBack Dive2.0Pike
 3 107BFoward 3½ Somersaults3.0Pike
 4407CInward 3½ Somersaults3.2Tuck
 55253BBack 2½ Somersaults 1½ Twist3.2 Pike
OrderNama
 5Mun Yee LEONG (MAS)
Nur Dhabitah SABRI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1301B Reserve Dive 2.0Pike
 2 201BBack Dive2.0Pike
 3 107BFoward 3½ Somersaults3.0Pike
 4407CInward 3½ Somersaults3.2Tuck
 55253BBack 2½ Somersaults 1½ Twist3.2 Pike

Women’s Synchronised 10m Platform Final (Result)

RankNegaraNamaJumlah Mata
1MalaysiaJun Hoong CHEONG
Pandelela Rinong PAMG
328.08
 3MalaysiaMun Yee LEONG
Nur Dhabitah SABRI
 308.16

Women’s Synchronised 10m Platform Final (Final)

NamaPingat
 Jun Hoong CHEONG
Pandelela Rinong PAMG (MAS)
328.08
 Meaghan BENFEITO
Caeli MCKAY (CAN)
312.12
 Mun Yee LEONG
Nur Dhabitah SABRI (MAS)
308.16

Men’s 3m Springboard Preliminary (Starter List)

OrderNama
 2Yiwei CHEW (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1107B Forward 3½ Somersaults 3.1Pike
 2 205B Back 2½ Somersaults3.0Pike
 3 5353BReverse 2½ Somersaults 1½ Twists3.3Pike
 4407CInward 3½ Somersaults3.4Tuck
 5307CReverse 3½ Somersaults 3.5 Tuck
 65154B Forward 2½ Somersaults 2 Twists 3.4Pike
OrderNama
 4Ahmad Amsyar AZMAN (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1107B Forward 3½ Somersaults 3.1Pike
 25154BForward 2½ Somersaults 2 Twists3.4Pike
 3407CInward 3½ Somersaults3.4Tuck
 4205BBack 2½ Somersaults3.0Pick
 5307CReverse 3½ Somersaults 3.5 Tuck
 65156B Forward 2½ Somersaults 3 Twists 3.9Pike
OrderNama
 9Tze Liang OOI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1107B Forward 3½ Somersaults 3.1Pike
 2 5353B Reverse 2½ Somersaults 1½ Twists3.3Pike
 3 307CReverse 3½ Somersaults3.5Tuck
 4407CInward 3½ Somersaults3.4Tuck
 5207CBack 3½ Somersaults 3.6 Tuck
 65154B Forward 2½ Somersaults 2 Twists 3.4Pike

Men’s 3m Springboard Preliminary (Result)

RankNamaJumlah Mata
 6Yiwei CHEW (MAS)391.75Q
 9Tze Liang OOI (MAS) 370.10 Q
 16Ahmad Amsyar AZMAN (MAS) 325.15

Women’s 10m Platform Preliminary (Starter List)

OrderNama
 9Pandelela Rinong PAMG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1107B Forward 3½ Somersaults 3.0Pike
 2 205B Back 2½ Somersaults2.9Pike
 3 6243DArmstand Back Double Somersault 1½ Twists3.2Free
 4407CInward 3½ Somersaults3.2Tuck
 55353BBack 2½ Somersaults 1½ Twists 3.2 Pike
OrderNama
 11Jun Hoong CHEONG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1107B Forward 3½ Somersaults 3.0Pike
 2205BBack 2½ Somersaults2.9Pike
 3407CInward 3½ Somersaults3.2Tuck
 4305CReverse 2½ Somersaults2.8Tuck
 55253BBack 2½ Somersaults 1½ Twists 3.2 Pike
OrderNama
 12Kimberly Qian BONG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1405BInward 2½ Somersaults 2.8Pike
 2 107BForward 3½ Somersaults3.0Pike
 3 205BBack 2½ Somersaults2.9Pike
 45253BBack 2½ Somersaults 1½ Twists3.2 Tuck
 5305CReverse 2½ Somersaults2.8Pike

Women’s 10m Platform Preliminary (Result)

RankNamaJumlah Mata
 1Pandelela Rinong PAMG (MAS)339.00 Q
 2

Jun Hoong CHEONG (MAS)

 330.10 Q
12

Kimberly Qian BONG (MAS)

 204.20Q

Men’s 3m Springboard Final (Starter List)

OrderNama
 4Tze Liang OOI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1107B Forward 3½ Somersaults 3.1Pike
 2 5353B Reverse 2½ Somersaults 1½ Twists3.3Pike
 3 307CReverse 3½ Somersaults3.5Tuck
 4407CInward 3½ Somersaults3.4Tuck
 5207CBack 3½ Somersaults 3.6 Tuck
 65154B Forward 2½ Somersaults 2 Twists 3.4Pike
OrderNama
 7Yiwei CHEW (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1107B Forward 3½ Somersaults 3.1Pike
 2 205B Back 2½ Somersaults3.0Pike
 3 5353BReverse 2½ Somersaults 1½ Twists3.3Pike
 4407CInward 3½ Somersaults3.4Tuck
 5307CReverse 3½ Somersaults 3.5 Tuck
 65154B Forward 2½ Somersaults 2 Twists 3.4Pike

Men’s 3m Springboard Final (Result)

RankNamaJumlah Mata
 10Tze Liang OOI (MAS)373.75
 11Yiwei CHEW (MAS)347.20

Women’s 10m Platform Final (Starter List)

OrderNama
 1Kimberly Qian BONG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1405BInward 2½ Somersaults 2.8Pike
 2 107BForward 3½ Somersaults3.0Pike
 3 205BBack 2½ Somersaults2.9Pike
 45253BBack 2½ Somersaults 1½ Twists3.2 Pike
 5305CReverse 2½ Somersaults2.8Tuck
OrderNama
 11Jun Hoong CHEONG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1107B Forward 3½ Somersaults 3.0Pike
 2205BBack 2½ Somersaults2.9Pike
 3407CInward 3½ Somersaults3.2Tuck
 4305CReverse 2½ Somersaults2.8Tuck
 55253BBack 2½ Somersaults 1½ Twists 3.2 Pike
OrderNama
 12Pandelela Rinong PAMG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1107B Forward 3½ Somersaults 3.0Pike
 2 205B Back 2½ Somersaults2.9Pike
 3 6243DArmstand Back Double Somersault 1½ Twists3.2Free
 4407CInward 3½ Somersaults3.2Tuck
 55253BBack 2½ Somersaults 1½ Twists 3.2 Pike

Women’s 10m Platform Final (Result)

RankNamaJumlah Mata
 4Pandelela Rinong PAMG (MAS) 340.20
 5

Jun Hoong CHEONG (MAS)

 332.85
 10

Kimberly Qian BONG (MAS)

294.20

Women’s 1m Springboard Preliminary (Starter List)

OrderNama
 1Kimberly Qian BONG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1 403BInward 1½ Somersaults2.4Pike
 2105BForward 2½ Somersaults2.6Pike
 3 5233DBack 1½ Somersaults 1½ Twists2.5Free
 4203BBack 1½ Somersaults2.3Pike
 5303BReverse 1½ Somersaults2.4Pike
OrderNama
 8Nur Dhabitah SABRI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1403B Inward 1½ Somersaults2.4 Pike
 2105B Forward 2½ Somersaults2.6 Pike
 3203B Back 1½ Somersaults2.3Pike
 4305CReverse 2½ Somersaults3.0Tuck
55333DReverse 1½ Somersaults 1½ Twists2.6Free
OrderNama
12Jasmine LAI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1403B Inward 1½ Somersaults2.4 Pike
 2105B Forward 2½ Somersaults2.6 Pike
 3203B Back 1½ Somersaults2.3Pike
 4303BReverse 1½ Somersaults2.4Pike
55333DReverse 1½ Somersaults 1½ Twists2.6Free

Women’s 1m Springboard Preliminary (Result)

RankNamaJumlah Mata
 7Nur Dhabitah SABRI (MAS)258.60Q
8Jasmine LAI (MAS) 249.20 Q
 12Kimberly Qian BONG (MAS)213.95Q

Men’s Synchronised 10m Platform Final (Starter List)

OrderNama
 4Jellson JABILLIN (MAS)
Hanis Nazirul JAYA SURYA (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1201B Back Dive 2.0Pike
 2 301BReserve Dive2.0Pike
 3 405BInward 2½ Somersaults2.8Pike
 4107BFoward 3½ Somersaults3.0Pike
 5407CInward 3½ Somersaults3.2 Tuck
65253BBack 2½ Somersaults 1½ Twists3.2Pike

Men’s Synchronised 10m Platform Final (Result)

RankNegaraNamaJumlah Mata
 4MalaysiaJellson JABILLIN
Hanis Nazirul JAYA SURYA
385.80

Women’s 1m Springboard Final (Starter List)

OrderNama
 1Kimberly Qian BONG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1403BInward 1½ Somersaults2.4Pike
 2 105BForward 2½ Somersaults 2.6 Pike
 3 5233DBack 1½ Somersaults 1½ Twists2.5Free
 4 203B Back 1½ Somersaults 2.3 Pike
5 303B Reserve 1½ Somersaults2.4Pike
OrderNama
5Jasmine LAI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1403BInward 1½ Somersaults2.4 Pike
 2105BForward 2½ Somersaults2.6Pike
3 203B Back 1½ Somersaults2.3Pike
 4303BReverse 1½ Somersaults2.4 Pike
 55333DReverse 1½ Somersaults 1½ Twists2.6Free
OrderNama
 6Nur Dhabitah SABRI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1403BInward 1½ Somersaults2.4 Pike
 2105BForward 2½ Somersaults2.6Pike
3 203B Back 1½ Somersaults2.3Pike
 4305CReverse 2½ Somersaults3.0 Tuck
 55333DReverse 1½ Somersaults 1½ Twists2.6Free

Women’s 1m Springboard Final (Result)

RankNamaJumlah Mata
 6Nur Dhabitah SABRI (MAS)235.80
 8

Jasmine LAI (MAS)

223.20
 9Kimberly Qian BONG (MAS)220.25

Men’s Synchronised 3m Springboard Final  (Starter List)

OrderNama
 4Gabriel Gilbert DAIM (MAS)
Muhammad Syafiq PUTEH (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1401B Inward Dive 2.0Pike
 2 301BReserve Dive2.0Pike
 3 405BInward 2½ Somersaults3.1Pike
 4107BFoward 3½ Somersaults3.0Pike
 55152BFoward 2½ Somersaults 1Twist3.0 Pike
 6205BBack 2½ Somersaults3.0Pike
OrderNama
 8Yiwei CHEW (MAS)
Tze Liang OOI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
1201BBack Dive 2.0Pike
 2 301B Reserve Dive2.0Pike
 3 107BFoward 3½ Somersaults3.1Pike
 45353BReverse 2½ Somersaults 1½ Twist3.3Pike
 5407CInward 3½ Somersaults3.4Tuck
 65154BForward 2½ Somersaults 2 Twists3.4Pike

Men’s Synchronised 3m Springboard Final  (Result)

RankNegaraNamaJumlah Mata
 4MalaysiaYiwei CHEW
Tze Liang OOI
395.40
7MalaysiaGabriel Gilbert DAIM
Muhammad Syafiq PUTEH
 369.42

Women’s 3m Springboard Preliminary (Starter List)

OrderNama
 4Jasmine LAI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1405BInward 2½ Somersaults3.0Pike
 2 107CForward 3½ Somersaults 2.8 Tuck
 3 305CReserve 2½ Somersaults2.8Tuck
 4 205B Back 2½ Somersaults3.0 Pike
5 5152BForward 2½ Somersaults 1 Twists3.0Pike
OrderNama
9Nur Dhabitah SABRI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1405BInward 2½ Somersaults3.0Pike
 2 107BForward 3½ Somersaults 3.1 Pike
 3 205BBack 2½ Somersaults3.0Pike
 4305B Reserve 2½ Somersaults3.0 Pike
5 5152BForward 2½ Somersaults 1 Twists3.0Pike
OrderNama
 12Kimberly Qian BONG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1105BForward 2½ Somersaults2.4Pike
 2 405CInward 2½ Somersaults 2.7 Tuck
 3 205CBack 2½ Somersaults2.8Tuck
 4 5233D Back 2½ Somersaults 1½ Twists2.4 Free
5 305CReverse 2½ Somersaults2.8Tuck

Women’s 3m Springboard Preliminary (Result)

RankNamaJumlah Mata
9Nur Dhabitah SABRI (MAS)243.30
 12Kimberly Qian BONG (MAS)223.75
 15

Jasmine LAI (MAS)

202.80

Men’s 10m Platform Preliminary (Starter List)

OrderNama
 11Yiwei CHEW (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
15253BBack 2½ Somersaults 1½ Twists3.2Pike
 26243D Armstand Back Double Somersault 1½ Twists3.2Free
 3 207CBack 3½ Somersaults3.3Tuck
 4 107BForward 3½ Somersaults3.0Pike
 5 307CReverse 3½ Somersaults3.4Tuck
 6407C Inward 3½ Somersaults3.2Tuck

Men’s 10m Platform Preliminary (Result)

RankNamaJumlah Mata
 6Yiwei CHEW (MAS)382.55

Women’s 3m Springboard Final (Starter List)

OrderNama
1Kimberly Qian BONG (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1105BForward 2½ Somersaults2.4Pike
 2 405CInward 2½ Somersaults 2.7 Tuck
 3 205CBack 2½ Somersaults2.8Tuck
 4 5233D Back 2½ Somersaults 1½ Twists2.4 Free
5 305CReverse 2½ Somersaults2.8Tuck
OrderNama
4Nur Dhabitah SABRI (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
 1405BInward 2½ Somersaults3.0Pike
 2 107BForward 3½ Somersaults 3.1 Pike
 3 205BBack 2½ Somersaults3.0Pike
 4305B Reserve 2½ Somersaults3.0 Pike
5 5152BForward 2½ Somersaults 1 Twists3.0Pike

Women’s 3m Springboard Final (Result)

RankNamaJumlah Mata
 10Kimberly Qian BONG (MAS)270.10
 11Nur Dhabitah SABRI (MAS)264.90

Men’s 10m Platform Preliminary (Starter List)

OrderNama
7Yiwei CHEW (MAS)
RoundDive NO.DescriptionDD.Position
15253BBack 2½ Somersaults 1½ Twists3.2Pike
 26243D Armstand Back Double Somersault 1½ Twists3.2Free
 3 207CBack 3½ Somersaults3.3Tuck
 4 107BForward 3½ Somersaults3.0Pike
 5 307CReverse 3½ Somersaults3.4Tuck
 6407C Inward 3½ Somersaults3.2Tuck

Men’s 10m Platform Preliminary (Result)

RankNamaJumlah Mata
9Yiwei CHEW (MAS) 362.10

 Info Berkaitan

Kedudukan Pingat Sukan Komanwel 2018 

Keputusan Terjun Sukan Komanwel 2018 akan sentiasa dikemaskini dari masa ke semasa. Semua waktu perlawanan adalah didalam waktu Malaysia, waktu akan dikemaskini jika ada sebarang perubahan

Leave a Reply

error: Content is protected !!